.

.

1 2CT TDW Diamond S Sterling Silver Halo Bridal Set

1 2CT TDW Diamond S Sterling Silver Halo Bridal Set

DEN 2879.84
Износ

Земете го здивот со овој пенлив Дијамантски невестински прстен. Изработено во Стерлинг Сребрена, прстенот за ангажман има дијамант од 1/6Код круг во центарот, со помали тркалезни дијаманти што го опкружуваат. Акцентот на тркалезни дијаманти го украсува рингот. Милгранот што граничи на шанкот и главата додава на елегантниот изглед. Координативниот свадбен бенд, поставен со тркалезни дијаманти, завиткан во границата со Милгрин го комплетира ансамблот. Завршено на светло полиран сјај, овој невестински сет плени со пенливи дијаманти. Империјал 1/2 CT TDW Diamond S925 Стерлинг Сребрен Хало Невестински сет (I-J, I2).

R

Им се допаѓа и на купувачите