.

.

Империјал 1 2CT TDW Diamond 14K Rose Gold Cluster Halo гроздобер стил невестински сет

Империјал 1 2CT TDW Diamond 14K Rose Gold Cluster Halo гроздобер стил невестински сет

DEN 9119.84
Износ

Побарајте ја раката со елегантниот прстен за ангажман на дијаманти и запечатете ја вашата посветеност со подеднакво убава свадбена лента. Прстенот за ангажман прикажува кластер на треперливи тркалезни дијаманти во центарот, со двојно ореол на тркалезни дијаманти што го граничи. Трио на тркалезни дијаманти се крие или на страните на центарот, додавајќи повеќе искра. Дополнителни тркалезни дијаманти го украсуваат прстенот. Соодветниот свадбен бенд наречен со тркалезни дијаманти, ситно вклопување на прстенот за ангажман го комплетира ансамблот. Дизајнот на милигрена на рингот и опсегот додава гроздобер допир на дизајнот. Изработено во злато од роза од 14 килограми, овој дијамантски невестински сет е завршен со полиран сјај. Империјал 1/2 CT TDW Diamond 14 K Rose Gold Cluster Halo гроздобер стил на невестински сет (H-I, I2).

R

Им се допаѓа и на купувачите