.

.

Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато цветно невестински сет

Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато цветно невестински сет

DEN 2.33
Износ

Направете изјава за loveубов со овој расипан цветен сет на невестински дијаманти во Миабела Дијамант. Изработена до елеганција во бујно бело злато, прстенот за ангажман има кружен, заслепувачки дијамант (G-H, I2-I3) во центарот на прстенот за ангажман, заедно со 28 тркалезни, дијаманти за треперење и треперење со пржени и постери (G-H, I2-I3) Во зачудувачки цветен дизајн на ореол. Совпаѓањето на свадбениот бенд има 12 кружни, пас-поставени искрини дијаманти (G-H, I2-I3). Овој сет на невестински дијаманти е направен до елеганција со прекрасна финиш на Милграјн и ќе направи вреден додаток на вашата колекција за накит. Изматете ја од нозете кога ќе и ’подарите овој сет на регален дијамантски прстен. Направено во 10kt бело злато. 1/3 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G H. Diamond Clarity : I2-I3. Простори и песни поставени камења. 2-парчен невестински сет. Милграјн финиш. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

R

Им се допаѓа и на купувачите