.

.

Империјал 1 2CT TDW Diamond 10K жолто злато двојно ореол невестински сет

Империјал 1 2CT TDW Diamond 10K жолто злато двојно ореол невестински сет

DEN 6384.00
Износ

Побарајте ја раката со елегантниот прстен за ангажман на дијаманти и запечатете ја вашата посветеност со подеднакво убава свадбена лента. Прстенот за ангажман покажува дијамант од 0,15 кг во центарот. Двојна рамка на тркалезни дијаманти го опкружуваат центарот на камен. Прекрасно изработената заоблена шанка е украсена со тркалезни дијаманти, додавајќи повеќе искра на рингот. На денот на вашата свадба, завршете го овој исклучителен ансамбл со тоа што ќе ја претставите со појавување на свадбениот бенд со дијаманти. Полиран на брилијантен сјај, овој гламурозен изглед е оној што ќе го носи со голема гордост. Империјал 1/2 CT TDW Diamond 10 K жолто злато двојно ореол невестински сет (H-I, I2).

R

Им се допаѓа и на купувачите