.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен гроздобер невестински сет

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен гроздобер невестински сет

DEN 3.00
Износ

Погледнете го вашиот сон од бајките, оживејте се со овој прекрасен сет на невестински невестински мијабела дијамант. Изработено во бујно сребро сребро, овој фино детален невестински сет прикажува прстен за ангажман и соодветен свадбен бенд во кој има 50 тркалезни павети, дијаманти поставени од шума (G-H, I2-I3) во гроздобер дизајн на филигран. Засилено со полирана завршница, овој исклучителен дводелен невестински сет искри од секој агол. Овој невестински сет убаво ќе ги надополни вашите прослави на денот на свадбата. Направено во сребро. 1/5 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Големина на дијамант : 1x1mm, 1,8x1,8 mm, 0,8x0,8 mm. Поставување на дијаманти : Подготвен пас, поставен од пронг. Ширина на опсегот : 3,2мм. Гроздобер невестински сет. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил.

R

Им се допаѓа и на купувачите