.

.

Миабела 1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант Стерлинг Сребрен Сплит Шанк 3-парчен невестински сет

Миабела 1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант Стерлинг Сребрен Сплит Шанк 3-парчен невестински сет

DEN 1.00
Износ

Направете траен впечаток со овој исклучителен миабела црно-бел дијамантски разделен 3-парчен невестински сет. Изработено во бујно сребро сребро со црно родиум позлатено, прстенот за ангажман се одликува со заслепувачки црна дијамант поставена од тркала, во центарот опкружена со 132 црно-бели дијаманти поставени со отворено (G-H, I2-I3) Шанк и двата свадбени бендови. Овој црно -бел дијамантски невестински сет е засилен со прекрасна финиш на Милграјн и мора да има во секоја колекција на накит. Направено во сребро. 1-1/3 CT T.W. Дијамант. Дијамантска боја : црна, G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Простори и песни поставени камења. 3-парчен невестински сет. Вкупна ширина на опсегот : 6мм. Милграјн финиш. Април Април. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

R

Им се допаѓа и на купувачите