.

.

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Квадрат создаден сино-бел сафир Стерлинг сребрен бенд сет

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Квадрат создаден сино-бел сафир Стерлинг сребрен бенд сет

DEN 2.67
Износ

Означете го почетокот на вашиот живот заедно со овој 3-парчен создаден сино-бел сафир Миабела бенд. Изработена во Стерлинг Сребрена, овој прекрасен бенд има петнаесет квадратни, сет на канали создаден бел сафир скапоцен камен (2x2mm) во центарот на прстенот. Двата придружни прстени покажуваат петнаесет квадратни, сет на канали создадени сини камења со сини сафир (2x2mm) што го украсуваат опсегот. Полиран до совршенство, без разлика дали е поврзан со ангажман прстен или се носи сам, овој елегантен свадбен бенд постави искри со убавина. Направено во сребро. 2-1/4 CT T.G.W. Создаден сино -бел сафир. Создадено сино -бел сафир исечен : плоштад. Канали поставени камења. Сет на 3-парчиња опсег. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите