.

.

РИНГ Невестински сет: прстен за ангажман со дијаманти и центар Моисанит во 14К бело злато

РИНГ Невестински сет: прстен за ангажман со дијаманти и центар Моисанит во 14К бело злато

DEN 2144.00
Износ

Гроздобер прстен за ангажман на ореол со појавување на свадбениот бенд. Овој прстен за ангажман е поставен во цврсто 14к бело злато и се монтира со дијаманти (G, SI1) камења од страната и 0,5 каратно маркиузеј брилијантен центар на Моисанит Центар. Камењата во прстенот за ангажман е 0,32 карат. Секој центар на центарот е избран од дипломиран ГИА за да се обезбеди да добиете најдобар квалитет за најдобра цена. Секој центар на центарот ги исполнува спецификациите што гемологот на Twobirch ги утврди обезбедува максимален квалитет за најдобра можна цена. Соодветниот венчален прстен на овој невестински сет е направен во исто време со прстенот за ангажман за да се обезбеди дека е совршен натпревар. Свадбениот прстен е направен во 14 килограми бело злато. Вкупната комбинирана тежина за овој Twobirch невестински сет е 1,03 каратна вкупна тежина. Комплетите за прстен за ангажмани се направени за да се вклопат заедно совршено . прстенот е поставен со 1.03 карати дијаманти со тркалезни камења (G-H, SI1-SI2). Предметот на сликата е помала отколку што се појавува. Зголемено е да се прикажат детали . Овој прстен е достапен во 10К злато, 14к злато и сребро. Кликнете на Twobirch погоре за да го видите во сите свои варијации.

R

Им се допаѓа и на купувачите