.

.

КТ Моисанит овален ангажман прстен свадбен бенд невестински сет во сребро сребро

КТ Моисанит овален ангажман прстен свадбен бенд невестински сет во сребро сребро

DEN 2.67
Износ

Облечете го прстот со овој луксузен сребрен сребрен невестински прстен поставен со пенлив прстен за ангажман и елегантен свадбен бенд. Одликувајќи се со пенлив центар на Моисанит Центар, овална сечење, 2 карат, 9х7мм, светла боја Д-Е, јасност на VVS. Нагласена со бела кубна цирконија избрана за својата брилијантност, овој прстен за ангажман на моисанит овална сечење има деликатно поставување на гроздобер стил за навистина уникатно парче. Познато е дека е еден од најтешките, издржливи и брилијантни камења, Моисанит е 9,25 на скалата Мохс, што го прави одлично парче накит за носење . Стерлинг сребрен накит е обележан и обележан со 925 . достапен во големини 4 до 10, вклучувајќи половина, вклучувајќи половина, вклучувајќи половина, вклучително и половина Големини за најоптимално вклопување, овој сет на невестински прстен Moissanite е нагласен со светла кружна брилијантна кубна цирконија за визуелно впечатлив изглед . Ширина на прстенот за ангажман : 1,5мм, ширина на свадбениот опсег : 1,6мм. Изработено во премиум Родиум го заврши Стерлинг Сребрена. Удобно вклопување, хипоалергичен, без никел и безбеден за чувствителна кожа . Носете го како ваш прстен за ангажман и сет на венчавки. Деликатно спакувано во кутија за подароци за потпис. Одличен подарок за годишнината од свадбата, роденденот, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката и повеќе . Вклучува кутија за подароци за потпис.

R

Им се допаѓа и на купувачите