.

.

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен Хало прстен за ангажман

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен Хало прстен за ангажман

DEN 0.67
Износ

Велат дека правам со овој прстен за ангажман на ореол во Миабела Дијамант. Овој прстен обединува убавина, стил и елеганција. Изработено во светло сребро, овој прекрасен прстен го прикажува кружниот дијамант поставен на измет (G-H, I2-I3) во центарот со ореол од 18 кружни дијаманти поставени од плен и уште 18 кружни, пас-сет Блескави дијаманти (G-H, I1-I2) поставени по страните на групата. Засилен со високо-поли-финиш, овој зачудувачки прстен за ангажман на дијаманти е совршено парче накит за жена која бара едноставност и елеганција.Миабела накит : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате Да се ​​одбележи посебна пригода со нешто што искри. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 1/3 Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен Хало прстен за ангажман : Изработен во Стерлинг Сребрена1/3 КТ. Т.В. Diamonds Diamond Color : G-HDiamond Clarity : I2-I3 Pave- и Prong Settyband Sipth : 2.2mmships со накит Миабела Полирање на крзно пакувано во кутија за подароци за дијаманти.

R

Им се допаѓа и на купувачите