.

.

Карат Т.В. Принцеза- и кружен дијамант 10kt бело злато три-парчен невестински сет

Карат Т.В. Принцеза- и кружен дијамант 10kt бело злато три-парчен невестински сет

DEN 2.67
Износ

Импресионирајте ја кралицата на вашето срце со овој три-парчен сет на Миабела три-парчиња направен во бујно бело злато. Комплетот се одликува со ангажман прстен, покажувајќи принцеза, сет-сет дијамант (G-H, I2-I3) центар и 14 тркалезни, дијаманти поставени од прсти (G-H, I2-I3) Сјај во форма на форма "U " На врвот на Шанк. Во собата се прикажани и два придружни ленти на кои се прикажани 20-тина дијаманти, поставени со двојни дијаманти (G-H, I3) во полу-верното дизајнирање по должината на полиран до брилијантност. Совршено парче накит е посебно и зачудувачки, ве придружува за живот. Со над 30 години искуство во создавање на убав накит, Миабела го има токму она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра! Миабела - Хармонија во накит. Lifeивотот е симфонија, слави го! Миабела 5/8 Карат Т.В. Дијамант на принцезата и кружниот дијамант 10kt бело злато три-парче невестински сет : Изработен во 10kt White Gold5/8 Ct. T.W.Diamond Color : G-Hdiamond Clarity : I2-I3 Prong- и Buttercup-Setselearn за дијаманти.

R

Им се допаѓа и на купувачите