.

.

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овален зелена кварц 14kt жолто злато двојно опсег прстен за ангажман

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овален зелена кварц 14kt жолто злато двојно опсег прстен за ангажман

DEN 0.67
Износ

Прославете го успехот на вашата детска loveубов со овој беспрекорен миабела зелен кварц двојно бенд прстен за ангажман. Изработено во пенливо жолто злато, овој класичен прстен има овален, кој се поставува зелена кварц-камења од зелена кварц (10x8mm). Полиран на брилијантен сјај, овој сушен прстен секогаш ќе ја одржува искрата жива во вашата врска. Направено во 14 кт жолто злато. 2-1/3 CT T.G.W. Зелен кварц. Сечење зелен кварц : овален. Поставување на зелена кварц : поставена од шума. Големина на зелениот кварц : 10x8mm. Бенд со : 4,2мм. Прстен за ангажман со двојни бендови. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите