.

.

Кластер за бело злато со дијамант 10kt бело злато дијамант Транквит.

Кластер за бело злато со дијамант 10kt бело злато дијамант Транквит.

DEN 0.67
Износ

Овој невестински акт на дијаманти "STRANQUALITY " BRIDAL SET BY KEEPSAKE е поставен во 10К бело злато. Прстенот за ангажман има седум тркалезни дијаманти (I-J, I3) кои формираат центар за кластери со ореол, додека соодветниот свадбен бенд има еден круг дијамант за да го заврши изгледот. Овој зачудувачки невестински сет со дијаманти од 2 парчиња е прекрасно парче накит за да ја симболизира вашата ovingубовна врска. Овој сет за прстенести прстен прави убав подарок за ангажман или свадба. 10к бело злато. Дијамант-акцент. Дијамантска боја : I-J. Јасност на дијаманти : I3. Облик на дијамант : круг. Април Април. Спакувано во кутија за подароци. Прави совршен подарок за годишнина, роденден, свадба, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката или која било друга посебна пригода или празник.

R

Им се допаѓа и на купувачите