.

.

Карат Т.В. Принцеза и тркалезен дијамант 10kt бело злато невестински сет

Карат Т.В. Принцеза и тркалезен дијамант 10kt бело злато невестински сет

DEN 2.33
Износ

Овој традиционален сет за невестински прстен на Миабела Дијамант е совршен избор за вашата сакана. Изработено во бело злато, четири пенливи принцези, сет бели дијаманти (G-H, I2-I3) го благодат центарот на прстенот за ангажман, додека вкупно 12 кружни, бели дијаманти поставени со песни (G-H, I2- I3) се тресат по страните. Придружникот Два венчавки имаат вкупно 30 кружни, бели дијаманти поставени со отворено (G-H, I2-I3) за совршен натпревар. Овој прстен е засилен со висока полска завршница и ќе му донесе привлечен допир на искра на вашиот изглед на вашиот изглед. Миабела 3/8 Карат Т.В. Принцеза и кружен дијамант 10kt Бело злато невестински сет : Изработен во 10kt White Gold3/8 Ct. T.W.Diamond Color : G-Hdiamond Clarity : I2-I3 Invisible- и Pave-Set Stoneslearn за дијамантите.

R

Им се допаѓа и на купувачите