.

.

0. КТ круг создаден сино прстен на кластер на Опал во Стерлинг сребро

0. КТ круг создаден сино прстен на кластер на Опал во Стерлинг сребро

DEN 784.00
Износ

Овој прекрасен 0,5 карати кружни сини создадени прстенести кластерски прстени во сребро е класичен и безвременски. Одликувајќи се со сини скапоцени камења и нагласени со пенлива бела кубна цирконија, овој прстен е внимателно направен во чисто 925 сребро. Родиум финиш го обложува овој прстен за да се обезбеди сјајот да трае подолго. Овој опасен прстен доаѓа привлечно спакуван во кутија за подароци за потпис. Ораво 0,5 карати кружни сини создадени прстени на кластер на Опал во Стерлинг Сребрен скапоцен камен : Создаден Опал. Тежина на карат од камера : 0,5 карат вкупна тежина. Облик : круг. Големина на камен : 5x5 mm. Поставување : ПРОНГ. Спецификации на прстенот : Метал : Стерлинг сребро. Заврши : Родиум. Тежина : 2 грама. Должина : 0,75 инчи. Ширина : 0,38 инчи. Висина : 0,1 инчи. Достапни големини : 5, 6, 7, 8, 9. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци за потпис.

R

Им се допаѓа и на купувачите