.

.

Miaенска Miabella 1- Carat T.W. Црн дијамант 10kt бело злато солитер со 2 парчиња невестински сет

Miaенска Miabella 1- Carat T.W. Црн дијамант 10kt бело злато солитер со 2 парчиња невестински сет

DEN 11440.00
Износ

Поставете за нов живот заедно со овој гламурозен Miabella Black Diamond Solitaire 2-парчен невестински сет. Изработено во бујно бело злато, се одликува со овална сет-сет, црна дијамант, извадена во центарот. Обичниот свадбен бенд и прстенот за ангажман на Solitaire прават совршен сет на невести. Полиран на брилијантен сјај, овој беспрекорен сет со два бендови ќе ги претставува добрите и лошите денови што двајцата ветивте дека ќе ги поминете заедно. Направено во 10kt бело злато. 1-1/2 КТ. Т.В. Црн дијамант. Црн дијамантски пресек : овален. Камења поставени од пронг. Ширина на прстенот за ангажман : 1,5мм. Ширина на свадбениот опсег : 1,9мм. Совет за солити со 2 парчиња. Април Април. Невестински сет. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите