.

.

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set

DEN 9759.84
Износ

Изработен во 10 K Rose Овој сет на невестински серија на империјален дијамант има прстен за ангажман со брилијантен тркалезен дијамант во центарот, со двојно ореол од помали дијаманти. Прекрасно изработената Шанк е украсена со три реда на пенливи кружни дијаманти. Координативниот свадбен бенд наречен со спринг дијаманти го комплетира ансамблот. Дијамант WT : 1/2 Карат Дијамант Боја : H-I Diamond Clarity : I2 Дијамант Поставување : Prong Set, Pave Set изработен во 10 K розово злато достапно во големини 6-9.

R

Им се допаѓа и на купувачите