.

.

Miaените 2- КТ создадоа смарагд бел сафир 10kt жолто злато ореол со 2 парчиња невестински сет

Miaените 2- КТ создадоа смарагд бел сафир 10kt жолто злато ореол со 2 парчиња невестински сет

DEN 3.00
Износ

Воведувањето на волшебните жени на Миабела 2 1/4 CT TGW создаде смарагд невестински сет во 10к жолто злато. Овој зачудувачки сет од 2 парчиња вклучува ангажман прстен и свадбен бенд, што ја претставува вечната врска на loveубовта и посветеноста . Фокалната точка на овој сет е зачудувачки создаден смарагден скапоцен камен со тотална тежина на скапоцен камен од 2 1/4 карати. Богатата зелена нијанса на креираниот Емералд е убаво подобрена со бујното поставување на жолтото злато, создавајќи луксузен и елегантен изглед. Дизајнот на Solitaire на прстенот за ангажман ја прикажува креираната живописна боја и брилијантност на Емералд, привлекувајќи внимание и восхит. Класичниот и безвременскиот стил на свадбениот опсег овозможува лесно редење со други прстени, додавајќи разноврсност и персонализација. Направено во 10 кт жолто злато. 2-1/4ct. Т.Г.В. Создадени скапоцени камења Емералд и создадени бели сафир. Создадено смарагд сечење : круг. Создадена големина на смарагд : (8x8mm). Создаден бел сафир исечен : круг. Создадена големина на бел сафир : (1,5х1,5мм). Создадено поставување на бели сафир : поставување на prong. Ширина на опсегот на прстенот за ангажман : 1,7мм. Ширина на свадбениот опсег : 1,8мм. Комбинирана ширина на опсегот : 3,5 мм. 2-парчен ангажман прстен и свадбен бенд сет. Може да се роди камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите