.

.

Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато ореолски прстен за ангажман

Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато ореолски прстен за ангажман

DEN 3.00
Износ

Овој зачудувачки Миабела создаде бел сафир и дијамантски прстен за ангажман на ореол е сигурно дека вашата невеста ќе ве сака уште повеќе. Изработено до совршенство во треперливо бело злато, овој прстен се одликува со перниче, сет, создаден бел сафир скапоцен камен (7мм х 7мм) опкружен со 30 кружни, заслепувачки дијаманти (G-H, I1-I2) формирајќи A Хало и додавање на искра во групата. Овој дијамант и креиран бел сафир прстен за ангажман е засилен со високо-полски финиш и е совршено парче накит за жена која бара убавина и елеганција.Миабела накит : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го имаш Повторно барате да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 2 Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и 1/10 карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато ореолски прстен за ангажман : Изработен во 10kt бело злато/10 ct. Т.В. Diamonds Diamond Color : G-Hdiamond Clarity : I1-I22 Ct. Т.Г.В. Создадено бело Sapphire Prong Settyband Ship : 1.8mmships со накит од мијабела, полирање на крзно, пакувано во кутија за подароци.

R

Им се допаѓа и на купувачите