.

.

1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато Хало невестински сет

1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато Хало невестински сет

DEN 0.67
Износ

Изразете ги вашите вистински чувства со овој прекрасен миабела црно -бел дијамантски невестински сет. Изработено во бујно бело злато, прстенот за ангажман се одликува со кружен, распрскувачки црн дијамант (5,9 х 5,9 мм) во центарот, заедно со четири кружни, сјајни сјајни црни дијаманти и 56 тркалезни треперливи бели Дијаманти (H-I, I3) формираат ореол и го украсуваат Шанк. Совпаѓањето на свадбениот бенд има 15 црни дијаманти поставени од тркалезно, поставени од пилиња. Подарете се на овој прекрасен дво-парчен црно-бел невестински дијамантски невестински на вашата сакана личност и направете ја да се чувствува посебно. Направено во 10kt бело злато. 1-3/4 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : црна, H-I. Јасност на дијаманти : I3. Камења поставени од пронг. Вкупна ширина на опсегот : 2,6 мм. 2-парчен невестински сет. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

R

Им се допаѓа и на купувачите