.

.

Карат Т.Г.В. Моисанит и Карат Т.В. Дијамант 14KT Розово злато Хало невестински сет

Карат Т.Г.В. Моисанит и Карат Т.В. Дијамант 14KT Розово злато Хало невестински сет

DEN 3.00
Износ

Победи го своето срце со овој блескав Миабела Моисанит и Дијамант Хало невестински сет. Изработено во сјајно розово злато, прстенот за ангажман се одликува со перниче, чистач за треперење, создаден моисанит скапоцен камен (7,5 х 7,5 мм) во центарот опкружен со 46 кружни, дијаманти поставени од пеперутка (G-H, I1-I2) формирајќи формирајќи ореол и украсување на Шанк. Свадбениот бенд за појавување е наредено со 25 дијаманти поставени од Buttercup (G-H, I1-I2) што го комплетираат ансамблот. Подобрено со висока полска завршница, овој скапоцен камен и дијамантски невестински сет прави убав додаток на секоја колекција на накит и сигурно ќе ги натера главите да се свртат. Изработено во злато од роза од 14 KT. 2 КТ. Т.Г.В. Создаде бел моисанит. 1/4 ct. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Перница и камења со кругови. Камења поставени од путер и путер. 2-парчен невестински сет. Вкупна ширина на опсегот : 3,5 мм. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

R

Им се допаѓа и на купувачите