.

.

Империјал 1 2CT TDW Diamond 14K Rose Gold Cluster Halo Bridal Set

Империјал 1 2CT TDW Diamond 14K Rose Gold Cluster Halo Bridal Set

DEN 12499.04
Износ

Побарајте ја раката со елегантниот прстен за ангажман на дијаманти и запечатете ја вашата посветеност со подеднакво убава свадбена лента. Прстенот за ангажман прикажува кластер на пенливи тркалезни дијаманти во центарот, со двојно ореол на тркалезни дијаманти кои го затвораат. Елегантно стокмената Шанк е украсена со акцент на тркалезен дијамант. Соодветна свадбена лента наредена со тркалезни дијаманти, ситно вклопување на прстенот, го комплетира ансамблот. Изработено во злато од роза од 14 килограми, овој дијамантски кластер Хало невестински сет е завршен со полиран сјај. Империјал 1/2 CT TDW Diamond 14 K Rose Gold Cluster Halo Bridal Set (H-I, I2).

R

Им се допаѓа и на купувачите