.

.

Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато Милгрин дизајн гроздобер стил невестински сет

Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато Милгрин дизајн гроздобер стил невестински сет

DEN 8959.84
Износ

Изненадете ја вашата сакана личност со овој стилски милијантски дијамантски милигреин дизајн гроздобер стил невестински сет. Плескаво во бујно бело злато, овој ангажман прстен се одликува со бел дијамант, поставен од бел дијамант (G-H, I2-I3) во центарот со шест бели дијаманти поставени од кругови, поставени од гранчиња (G-H, I2-I3) и 14 Бели дијаманти со тркалезно, поставени со отворено (G-H, I2-I3) кои треперливи по бендот. Придружниот свадбен бенд е совршен натпревар, пенлив со девет кружни, бели дијаманти поставени од шума (G-H, I2-I3) и 12 тркалезни, бели дијаманти поставени со песни (G-H, I2-I3). Овој фантастичен сет на прстен е засилен со милигрена и високо-полиш-финиш. Накит за мијабела : Совршено парче накит е специјално и зачудувачки, ве придружува за живот. Со над 30 години искуство во создавање на убав накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Lifeивотот е симфонија, слави го! Миабела 3/4 Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато Милгрин дизајн гроздобер стил невестински сет : направен во 10kt бело злато3/4 ct. T.W.Diamond Color : G-Hdiamond Clarity : I2-I3 Milgrain Designlearn за дијаманти.

R

Им се допаѓа и на купувачите