.

.

Империјал 14K бело злато 1CT TDW дијамантска овална форма Двоен Хало невестински сет

Империјал 14K бело злато 1CT TDW дијамантска овална форма Двоен Хало невестински сет

DEN 3.33
Износ

Изработено во 14к бело злато, овој сет на невестински дијаманти има прстен за ангажман со пенлив тркалезен дијамант во центарот. Двојно ореол со помали кружни дијаманти го опкружува центарот на каменот, додека два реда на дијаманти ја украсуваат светлата полирана шипка. Дополнителни дијаманти се вклопуваат помеѓу овие дијамантски редови. Координативниот свадбен бенд наречен со два реда на тркалезни дијаманти го комплетира ансамблот. Сјајни со 1 CT.T.W од тркалезни дијаманти и заврши на светла полирана сјај, овој прекрасен сет на невестински дијаманти е сигурно дека ќе ја воодушеви. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 1 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Дијамантско сечење : круг. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

R

Им се допаѓа и на купувачите