.

.

1- Карат Т.Г.В. Октагон, Роуз де Франс, африкански аметист од круша и Карат Т.В. Тркалезен дијамант 10kt розово злато со 3-камен невестински сет

1- Карат Т.Г.В. Октагон, Роуз де Франс, африкански аметист од круша и Карат Т.В. Тркалезен дијамант 10kt розово злато со 3-камен

DEN 8240.00
Износ

Започнете со авантура со овој впечатлив Миабела Роуз де Франс, африкански аметист 3-камен невестински сет. Изработено во пенливо розово злато, овој раскошен прстен има октагон, сет, сет на роза де Франс (7х5мм) во центарот со две африкански камења од африкански аметистици поставени на африкански аметисти (4х3мм) поставени на страните. Овој остварлив прстен исто така прикажува 22 дијаманти со поставени од путер (G-H, I2-I3) лизгајќи на половина пат надолу по двата лента. Полиран до брилијантност, овој суров прстен ќе додаде шарм на нејзиниот беспрекорен изглед на свадбата. Направено во злато од роза од 10kt. 1-1/5 CT T.G.W. Роуз де Франс и африканскиот аметист. Роуз де Франс Исечен : Октагон. Африкански аметист пресек : круша. 1/10 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Ширина на опсег : 2,3 мм. 3-камен невестински сет. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите