.

.

Brilliance Carat Diamond Composite Sterling Silver Svend Svend Stridal Set за жени

Brilliance Carat Diamond Composite Sterling Silver Svend Svend Stridal Set за жени

DEN 3.00
Износ

Почитувајте ја светлината на вашиот живот со овој зрачен невестински сет на дијаманти. Модерен во 10 KT бело злато, прстенот за ангажман има кластер во форма на треперлива тркалезна дијаманти во амбиент за илузија. Рамка со тркалезни дијаманти го опкружува центарот на кластерот, додека дополнителни дијаманти и жлебови детали за украсувањето на прстенот. На денот на вашата свадба, координативниот контурен и дијамантски свадбен бенд се вклопува во прстенот на ангажманот, завршувајќи го ансамблот. Овој исклучителен невестински сет плени со 1/3 карати дијаманти со 10kt бело злато и светло полиран сјај. Најдобриот подарок за годишнината или ставка за подароци за вineубените или само да кажам "Те сакам. " Ние користиме 100% природни, не-третирани и дијаманти без конфликти. Загарантирано е задоволството. Bridal Set ќе биде достапен во 5 до 9 големини. Ариста нуди 30 -дневна политика за враќање на сите свои производи. Сите наши производи за брендови се спакувани во нашата кутија за накит за потписи. Секое парче е придружено со бесплатен сертификат за автентичност. Тип на камен - дијамант. Тежина на дијамант : 1/3 карат. Дијамантско сечење : круг. Метал : Стерлинг сребро. Метална боја : Бела. Поставување на Gemstone : Поставување на Prong. Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

R

Им се допаѓа и на купувачите