.

.

Keepsake Carat T.W. Дијамант Хало-маркиз-форма со 2 парчиња невестински сет во среброто на Стерлинг

Keepsake Carat T.W. Дијамант Хало-маркиз-форма со 2 парчиња невестински сет во среброто на Стерлинг

DEN 3.00
Износ

Овој извонреден чувар 1/5 CT T.W. Дијамантскиот невестински сет сјае во сребро. Прстенот на ангажманот има 28 дијаманти со кружен дел (I-J, I3) кои формираат маркиза-форма со ореол околу неа. Свадбениот бенд во форма на V-форма се вклопува во прстенот за ангажман и има седум дополнителни тркалезни дијаманти за да го заврши изгледот. Овој дво-парчен невестински сет на дијаманти ќе ја направи искра и ќе обезбеди вашите прстени да се надополнуваат едни со други и ќе изгледаат најдобро. Стерлинг сребро. 1/5 CT T.W . Дијамант боја : I-J. Јасност на дијаманти : I3. 2-парчен невестински сет. Спакувано во кутија за подароци. Идеален подарок за свадба, ангажман, роденден, одмор, годишнина или која било друга посебна пригода.

R

Им се допаѓа и на купувачите