.

.

Карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато Хало невестински сет

Карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато Хало невестински сет

DEN 8959.84
Износ

Покажете колку сте посветени кога предлагате со овој сет на невестински комплет Мијабела Дијамант Хало. Изработено во бујно бело злато, прстенот за ангажман има дијамант со затегнување на напнатост во центарот со 80 дијаманти поставени од путер (G-H, I1-I2) формирајќи ореол и украсување на шанкот. Соодветниот свадбен бенд, исто така, искра со треперење дијаманти. Засилено со висока полска завршница, овој дво-парчен дијамантски невестински сет ќе биде незаборавен и безвременски подарок за вашиот специјален некој. Направено во 10kt бело злато. 5/8 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Напнатост и камења поставени од пеперутка. Дво парчиња невестински сет. Вкупна ширина на опсегот : 4мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

R

Им се допаѓа и на купувачите