.

.

1CT TDW принцеза-пресечен дијамант 14K жолто злато бајпас невестински сет

1CT TDW принцеза-пресечен дијамант 14K жолто злато бајпас невестински сет

DEN 3.00
Износ

Прекрасен и стилски дијамантски невестински сет од империјален дијамант. Нека безвременската елеганција на овој сет на невестински дијаманти зборува за вас, кога ќе ја замолите да биде ваша засекогаш. Однесете го нејзиниот здив со овој прекрасен сет на невестински империјален дијамант. Изработено во 14 килограми жолто злато, прстенот за ангажман има дијамантски принцеза, сместена помеѓу бајпас обложен со дијамант. Овој прекрасен прстен за ангажман е комплиментиран со два свадбени ленти со дијаманти со помал дијамант со принцеза, кој го крие прстенот. Прекрасен изглед, овој империјален дијамантски невестински сет искра со дијаманти и светла полирана сјај. Дијамант WT : 1 Карат Дијамант Боја : H-I Diamond Clarity : I2 Дијамант Поставување : Prong, Pave направено во 14 KT жолто злато достапно во големини 6-9.

R

Им се допаѓа и на купувачите