.

.

Невестински сет поставен во 14к злато со Моисанит

Невестински сет поставен во 14к злато со Моисанит

DEN 2384.00
Износ

Спектакуларен прстен за ангажман на ореол со појавување на свадбениот бенд. Овој прстен за ангажман е поставен во цврсто бело злато 14 K и монтиран со брилијантни камења од Моисанит на страната и 3,5 каратски тркалезен центар. 0,72 карат. Секој центар на центарот е избран од дипломиран ГИА за да се обезбеди да добиете најдобар квалитет за најдобра цена. Секој центар на центарот ги исполнува спецификациите што гемологот на Twobirch ги утврди обезбедува максимален квалитет за најдобра можна цена. Соодветниот венчален прстен на овој невестински сет е направен во исто време со прстенот за ангажман за да се обезбеди дека е совршен натпревар. Свадбениот прстен е направен во бело злато. Вкупната комбинирана тежина за овој Twobirch невестински сет е вкупна тежина од 4,42 карати. Комплетите за прстен за ангажмани се направени за да се вклопат заедно совршено . прстенот е поставен со 4,42 карати тркалезни камења брилијантен мосанит. Овој прстен е достапен во злато од 10К, злато од 14 килограми и сребро. Кликнете на Twobirch погоре за да го видите во сите свои варијации.

R

Им се допаѓа и на купувачите