.

.

Сигурно вклопување во употреба на софа со 1 парчиња тросед

Сигурно вклопување во употреба на софа со 1 парчиња тросед

DEN 639.84
Износ

Форма одговара на истегнување : Направено од двонасочно плетење со истегнување што ќе ги следи контурите на вашиот мебел. Деталите за паметни цвеќиња и еластичните дното помагаат да се создаде сопствен, преименуван изглед. Сигурно вклопување во употреба на Chenille 1-парчен тросед лизгач : 1-парчен дел од истегнување. Еластична на цвест на седиштето во врска со седиштето Плејт Помогнете да се одржи на седиштето на седиштето. Еластична во основата на капакот на мебелот им овозможува на капакот да остане прилепен на основата на вашиот мебел. Еластиката е бесплатно лебди во рамките на полите на капакот за да ви овозможи да ја прилагодите полнота околу периметарот на вашиот мебел. Дизајниран да одговара на мебел со перничиња од квадрат или кутија. Предниот дел од раката се опуштена на 8 "ќе покрие тесни раце, но ќе се протега или ќе се протега за да прикрие до 14" ширина на раката. Плети од пресекот на задниот дел и раката постојат за да се минимизира количината на ткаенина што ви е потребна. Упатства за рака до АРМ : Софа 74-96 ". Опсег на ширина на рака 8" до 14 ", опсег на висина на раката 26" до 30 ". Длабочина на перница на седиштата : одговара на просечно 26". Длабочина на перница на седиштата : одговара на просек 26 “.

R

Им се допаѓа и на купувачите