.

.

Subrte 3-парчиња истегнување на лепенката за лепенка на софата, капакот на капакот на перничињата, посебен капак за перница

Subrte 3-парчиња истегнување на лепенката за лепенка на софата, капакот на капакот на перничињата, посебен капак за перница

DEN 527.84
Износ

Сè уште се грижите за миленичињата што се качуваат на вашиот тросед, бебето што јаде на софата го прави софата обоена и тешко да се исчисти? Обидете се со Subrtex High Spandex Sofa Slipcover со посебни капаци на каучот за перници. Оваа покривка на софата може да ги реши сите ваши проблеми, и е изработено од лесна за чистење ткаенина што може да се измие машина. Покрај тоа, со овие геометриски модели на крпеница, лизгачките места ќе му дадат на вашиот мебел нов изглед. Направено од најдобрите еластични ткаенини, може да одговара на вашиот тросед посовршен со покривање на троседот во некогаш раб. Тоа е навистина одличен избор за семејства со деца и миленичиња. Карактеристики на производот : [мека и издржлива ткаенина] направена од 85% полиестер и 15% дебела ткаенина со спандекс, го прави софата лизгање поотпорен и издржлив. Избегнувајте скапа инвестиција на нов мебел. [Совршено вклопување] За да добиете подобар ефект на фитинг и да останете на место, одделните капаци за перница ви помагаат да го промените вашиот мебел да изгледа брзо и лесно. Карактеристики вградени еластични агли што ќе дадат полу-обичај. [Атрактивен дизајн] Модерната и цврста геометриска шема на крпеница дефинитивно ќе ви помогне да постигнете едноставен и елегантен стил, додавајќи на амбиентот на која било просторија со супериорен изглед. Можете да иновирате нов стилски изглед за вашиот мебел со 7 различни бои. [Заштитете го вашиот мебел] Мекиот, жив и удобен тросед од троседот може да го спречи вашиот софа од случајни излевања, гребнатини за миленичиња, дневни дамки и солзи. [Чиста и инсталација] Лесно за инсталирање и полетување, машина за перење, најдобар партнер за живот на домаќинството. Боите се исто така отпорни и тие нема да избледат по неколку купови миење. Применлива големина : (приближно) lovesубов/2-седиште : ширина 57-70 инчи (145-180см); Софа/3-седиште : 72-92 инчи широк (185-235 см); Обвивките за перници мерат до 20-27,5 инчи должина, ширина од 20-25 инчи, дебелина од 2-9 инчи. Забележете дека нашиот софа покритие е исклучиво дизајниран за оние софи со посебни перници. Упатство за мерење : Лесно за мерење. Нашиот лизгач е направен да одговара. Може да добиете вграден лизгач со проверка на нашиот опсег со големина со максимална висина и ширина на вашиот мебел. Како : ве молиме измерете го вашиот мебел од надворешната рака до надворешната рака. (Не мери на седиштето; ве молиме измерете директно) Спецификација на производот : Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет! Тип : Софа покритие; Карактеристики на coverубовта на покритие : затегната, декорација на софа, заштитник на софа; Материјал : материјал што може да се истегне - истегнување што брзо се опоравува! Дизајн : Геометриски дизајн на модели на крпеница за подобрување на вашиот пакет за украси за домашни украси Вклучен : 1 x софа база Slipcover 2 x Cushion ги покрива геометриската шема за крпеница, лизгач; вградени еластични агли; отпорен на брчки; се протега; Отпорен на прашина; Анти-дистинка; отпорен на гребење; убава покривка; Лесно за инсталирање на известување : Поради различната резолуција на светло и различна компјутерска екранот, бојата прикажана на екранот може да биде малку поразлична од вистинската.

R

Им се допаѓа и на купувачите