.

.

Единствени поволни цени 1-парчиња современо истегнување XL софа, #17

Единствени поволни цени 1-парчиња современо истегнување XL софа, 17

DEN 607.84
Износ

Единствена покривка на софата софа не само што го штити вашиот мебел од излевање, дамки, абење и солза, туку може да обезбеди и економично решение за стариот, истрошен тросед со сосема нов и елегантен изглед. Сликите за софа се изработени од ултра-еластична и трајна полиестерска ткаенина. Вградените еластични агли ќе помогнат да се задржи лизгачот на софата во место. Нашите лизгалки се широко користени, со една големина им одговара на повеќето софи.1-седиштето лизгање се вклопува за 35-55 инчи (90-140см) софа стол, 2-седиштето лизгање се вклопува за 57-72 инчи (145-185 см) loveseateat, 3 -Сеата Слипковер се вклопува за 76-90 инчи (195-230 см) троседот, 4-седиштето за лизгање за 92-122 инчи (235-310 см) XL тросед. Големината на бесплатната капа на перница за софа е 16 "x16 " (без вметнување перница). Забелешка : Ако вашиот тросед е L тип комбинира 2 дела одделно, треба да нарачате капа на софата од 2 парчиња за тоа. Оваа покривка на софата е применлива за софи со јаз помеѓу седиштето со потпирачот за грб и потпирачот за рака. Варијабилноста од 2-3 см е можна поради рачно мерење. Измерете ја големината на софата пред да купите. Нормално, големината на лизгачот треба да биде малку поголема од големината на софата. Единствени поволни цени Цветен тросед на софата на капакот за истегнување на троседот софа, висок истегнување и удобно. Материјал : 95% полиестер и 5% спандекс. Машинско миење ладно Не бели, не се сува суво ниско, не пеглање . Достапно за 1, 2, 3, 4 седишта софа. Пакетот вклучува : 1 x софа покривка, капакот од 1 x перница, лента од пена или валани топки од ткаенина. Лесно за инсталирање, погледнете на слика за упатствата за инсталација. Останете на место со лентите за празнини и долните фиксни врски.

R

Им се допаѓа и на купувачите