.

.

Сликиот на софата на Subrte Sofa со дополнителен капак на седиштето за перничиња, софа, маслиново зелена боја

Сликиот на софата на Subrte Sofa со дополнителен капак на седиштето за перничиња, софа, маслиново зелена боја

DEN 1.33
Износ

Заштитете го вашиот тросед од секојдневно оштетување и дајте му нов изглед, како и со нашиот 1 парче софа -покритие (исто така, истовремено може да добиете дополнително покритие на седиштето на перница). Нашиот тросед лизгач е направен од врвен мек затегнат полиестерски спандекс материјал, го прави капакот долг живот. Вградените еластични агли ќе помогнат да се задржи вашиот лизгач на место без постојана борба за лизгање и затегнување. Нашите лизгачи се машини што се перат за лесна грижа. Навистина е добар партнер да го заштити вашиот тросед и да ја украси вашата соба. Карактеристики : Целосна заштита : Заштитете го вашиот мебел од секојдневно абење и солза, истури и дамки! Идеално за домови со деца и пролевање мачки или кучиња . Совршено вклопување : Еластичните агли се дизајнирани да го задржат вашиот лизгач на место без постојано лизгање и затегнување. Материјал : Премиум ткаенина плетена со 15% спандекс и 85% полиестер за да се обезбеди дека нашиот софа покрива дополнителна удобност и еластичност за лесно покривање на вашиот мебел. Со својата задебелена цврста текстура, може да се користи и за долгорочно . Бои : 23 видови на бои за ваш избор, црна, тула, камила, чоколадо, кафе, темно цијан, тексас сина, трева зелена, сива, слонова коска , Каки, светло сива, морнарица, бела, маслиново драма, маслиново зелена, портокалова, песок, челична сина боја, таупе, тиркизна, виолетова и вино, додавајќи различна моќ во вашиот дом. Лесна грижа : Машинска миење во ладна вода. Нема да се намали во миење. Не бели и железо .. Мерење на големината : Ширина на фотелја 27-37 инчи;. Loveseat 55-75 инчи широк; . Софа широк 64-86 инчи; . XL софа 90-122 инчи широк. . Забелешка : Забележете дека мала разлика во бојата треба да биде прифатлива заради светлината и екранот.

R

Им се допаѓа и на купувачите