.

.

Поголема Од Игри Приказна Војни: Волумен Картичка Игра

Поголема Од Игри Приказна Војни: Волумен Картичка Игра

DEN 0.67
Износ

Приказната Војна е иновативна партиска игра каде што се борите со вашите пријатели раскажувајќи приказни, повикувајќи се на поп културата и правејќи работи! Поголема Од Игри Приказна Војни : Волумен 1 Игра Со Карти : Возраст : 8 години и повеќе. 2-4 играчи. 30 минути играње време. Преполни со стратешка длабочина, тактичка контрола и значајни избори.

R

Им се допаѓа и на купувачите