.

.

Љубител На Кучиња-Игра Со Карти За Животни, Забавна Група Алдерак, Возраст Од 10+, 2-Играчи, Мин

Љубител На Кучиња-Игра Со Карти За Животни, Забавна Група Алдерак, Возраст Од 10+, 2-Играчи, Мин

DEN 251.84
Износ

Како и многу луѓе, од кралско семејство до соседот од соседството, играчите се љубители на кучиња кои ја делат радоста на преслатките кучиња. Во текот на играта, ќе земате карти, ќе собирате коски и ќе собирате храна за вашите сакани кучиња. Ќе ги спасите од засолништето, ќе ги тренирате на нови трикови и ќе ги негувате нивните уникатни особини. Играчот кој најдобро се грижи за своите сакани кучиња ќе освои најмногу победнички поени и ќе победи во играта. Минималистички уметнички стил и забава лесна за учење механика! Одлично за секое ниво на вештина!. Совршен подарок за секој љубител на кучиња!. За 2-4 играчи. 30 минути играње време. Возраст 10+.

R

Им се допаѓа и на купувачите