.

.

Checkers Usaopoly Super Mario Checkers Mario vs Bowser

Checkers Usaopoly Super Mario Checkers Mario vs Bowser

DEN 140.16
Износ

Придружи се на Марио и Баузер и прославете го едно од најголемите ривали во видео игрите со овој колекционерски Checkers Super Mario & Bowser / сет на Tic-Tac-Toe. Напојувајте ја вашата колекција на видео игри со овој забавен спин на класични игри - исто толку е забавно да се прикаже колку што е да се игра! Поставените Checkers се карактеризираат со крајниот херој и негативец на кралството на печурките во овој забавен пресврт на две класични игри со стратегија! Одликувајќи се со Марио и Баузер како ликови што може да се играат . Совршени за колекционерите и обожавателите на Супер Марио. Играта доаѓа во колекционерски сад со калај, парчиња со движење и двострана табла за игри . Вклучува 12 парчиња Марио и 12 Bowser Checker, табла за игри, правила . за 2 играчи. Возраст 6+. 10+ мин време за игра.

R

Им се допаѓа и на купувачите