.

.

Замок игра за картички за детективи

Замок игра за картички за детективи

DEN 3.33
Износ

Опис на производот T T T T T T TCTDCG Карактеристики : -Сичен на возраст од 15 години и нагоре.-За 2-5 играчи.-9.25 'H X 6.25' W x 1.75 'D, 2 lbs, 2 lbs . Спецификации : -6 Преголеми картички за знаци, 18 осомничени картички, 93 картички за истраги, 12 токени за вина, 12 чипови за постигнување. t t t t tfrom на производителот t t t t t t tccastle : датотеките на Менхетен е вашата можност да соберете индиции, да направите одземања и да го одредите убиецот, исто како замокот и Бекетт Правете секоја недела. Како нов детектив, од вас е побарано да помогнете во убиства на убиства што беснеат низ островот Менхетен. Дали го имате она што е потребно за да фатите убиец? Замок играта со картички за детективи.

R

Им се допаѓа и на купувачите