.

.

Игра на семејна забава на Начо Куп со векови и повеќе, од Асмоде

Игра на семејна забава на Начо Куп со векови и повеќе, од Асмоде

DEN 240.00
Износ

Семејната забава на Nacho Pile е брза, високо-енергетска игра која ќе има чипови што летаат напред и назад, бидејќи играчите се натпреваруваат за целосни плочи и стомаци. Играчите мора да ја истуркаат својата среќа да ги натрупаат своите плочи на Начо високо, но исто така и умно грабнување чипови од други играчи. Не станувајте премногу ризично или ќе ги изгубите сите! Внимавајте на специјалните чипови кои навистина ја засилуваат топлината со зачинети ефекти. Начо купот е полн со притискање на вашата среќа храна забава за деца, тинејџери и возрасни. Семејната забава на Nacho Pile е за 2-6 играчи, на возраст од 7 и постари. Просечното време на игра е 20 минути. Обидете се да добиете што повеќе чипови на вашата чинија за да ги зголемите шансите за победа. Одличен избор на ноќна игра во семејна игра од основите на областа на играта лесен за учење. Децата, тинејџерите и возрасните ќе уживаат во оваа забавна, брза игра . торбата со мала форма е совршена за да ја земете со вас кога патувате за да можете да играте каде било. До 6 можат да играат, така што тоа е совршен избор за забави со пријатели или семејство.

R

Им се допаѓа и на купувачите