.

.

Шотен Тотен-Иело Игра На Табла, Семејство, Возраст 8+, Играчи, Мин

Шотен Тотен-Иело Игра На Табла, Семејство, Возраст 8+, Играчи, Мин

DEN 2.33
Износ

Шотен тотен 2 - ДОБРЕДОЈДЕ НА ВАШИОТ СОСЕД : ПОДГОТВЕТЕ ГО МАСЛОТО што ВРИЕ! Паника Во Шкотска : војната меѓу клановите е посилна од кога било! Вашите непријатели сега го напаѓаат вашиот замок! Бранете ги ѕидовите и спречете го противникот да најде прекршок! Запознајте го експлозивното продолжение на една од најдобрите игри со карти во светот! Играјте како напаѓач или бранител во оваа брза асиметрична и тактичка игра со карти што ќе му се допадне на вашето чувство за блеф. Испратете ги вашите војници на линијата на фронтот или да ја нападнат или одбранат вашата позиција, бидејќи најмалото пробивање во ѕидот ќе биде фатално!. Дел од опсегот НА МИНИ-игри ИЕЛО. Одлично за во движење игри. Играње време 20 минути. Погоден за 2 играчи, на возраст од 8+. Содржина 60 Опсадни картички, 10 Тактички картички, 7 Ѕидни плочки, 3 Токени за врело масло, 2 картички За Помош На Играчот, 1 Правилник.

R

Им се допаѓа и на купувачите