.

.

Игра на Ополи одбор на Националниот парк Сион

Игра на Ополи одбор на Националниот парк Сион

DEN 527.84
Износ

Како правиш игра за големиот град Сион Националниот парк? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние го заглавивме целиот Национален парк Сион што можевме во оваа кутија. Тој е полн со авантури на отворено, семејни атракции и богати традиции - малку нешто за секого! Барате забавен начин да го доживеете Националниот парк Сион? Еве брза идеја како да играте! Купете ги омилените имоти на Националниот парк Сион, зголемете ја киријата со собирање на градски блокови и тргувајќи ги за клучеви за градот. Звучи лесно? Па, додадете некои сообраќајни метеж, данок на имот и казни за паркирање и станува малку потешко и многу позабавно! Игра на Ополи одбор на Националниот парк, доцна за небото. Одлична игра за секого, од твини до возрасни! На возраст од 8 и повеќе години; 2-6 играчи. Тематски околу вашиот град!. Возбудлива и едукативна игра; Забава, игра на семејни табли; За деца и твини преку возрасни!. Изберете традиционална игра или верзија за еден час. Одличен подарок за жителите и посетителите. Доцна за играта на таблата на небото.

R

Им се допаѓа и на купувачите