.

.

Голијат Ролит Игра На Табла-Висококвалитетна, Лесна За Учење Стратешка Игра За Семејства

Голијат Ролит Игра На Табла-Висококвалитетна, Лесна За Учење Стратешка Игра За Семејства

DEN 3.33
Износ

Ролит е лесна за учење стратешка игра која е забавна за целото семејство. Целта на играта е да ги фатите ролит топчињата На противникот и да свртите топки за да ја направат вашата боја. Играчот со најмногу Ролит топки од нивната боја победува! За 2-4 играчи, возраст 7 и нагоре. Наградуван натпревар Од Холандија тоа е лесно да се научи. Објектот е да се фати најмногу топки и да ги претвори во вашата боја. Играта може драматично да се промени во еден чекор. Висококвалитетни компоненти со живописни бои. За 2-4 играчи, возраст 7 и нагоре.

R

Им се допаѓа и на купувачите