.

.

Низ Светот Во Денови

Низ Светот Во Денови

DEN 400.00
Износ

2 октомври 1872 Година, Филиас Фог се преправа дека е можно да се обиколи светот за 80 дена. Господата на Реформскиот Клуб се обложија на неговиот неуспех, бидејќи не веруваат дека овој ексцентричен денди некогаш би можел да успее! сепак, највознемирувачкиот дел од оваа приказна е чудната случајност помеѓу осипното заминување На Филиас Фог, придружено со неговиот лојален камериер помине еп уметност надвор, и кражба на 50.000 фунти од банката на Англија! првата дама или господин што ќе се врати во Лондон ја добива играта. Меѓутоа, бидејќи го напуштивте Британскиот главен град осомничен за кражба од нејзината величествена банка, ќе мора да се вратите во Лондон без никакви картички за гласини и 10 или помалку во вашиот џеб (поточно, во вашата рака) за да ја докажете својата невиност во очите на светот! играчите брзо ќе откријат дека пребрзото движење го троши нивниот паричник исто толку брзо. За да победите, ќе мора да се менувате помеѓу претпазлив и амбициозен напредок, чекајќи го вистинскиот момент да се вратите во градот! околу светот за 80 дена е убава и модерна републикација на првиот добитник на Спил де Јахрес (најпрестижната награда игра на годината во 1974 година), тематски прегледана околу истоимениот безвременски и сакан роман На Жил Верн. За 2-6 играчи. 45-60 минути играње време. Игра која е стратешка, но сепак доволно достапна за обичните играчи.

R

Им се допаѓа и на купувачите