.

.

Како Го Знаеше тоа? - Тривијална Игра - Со Хигиенски Игри

Како Го Знаеше тоа? - Тривијална Игра - Со Хигиенски Игри

DEN 2.33
Износ

Кој е најпродуктивниот работен ден во неделата? Дали златната рипка може да живее во газирана вода? Дали сакате тривијални игри со прашања за одамна мртвите класични композитори и источноевропските метрополи? Извини, ова нема да биде игра за тебе.. тоа е затоа што Од Каде го знаеше тоа? е зависност забава тривијална игра каде што, за еднаш, не само тривијални љубители и знаат-сето тоа стојат шанса. Повеќе од 400 интересни и непредвидливи прашања! Може ли некој јоделинг да предизвика лавина? Дали е можно да се скрши дијамант со чекан? Подгответе се да ги слушнете другите играчи како викаат "Како го знаеше тоа?!"кога ќе заковате прашање што никој друг не го знае! Совршен за вашата следна забава или вечера со пријателите и семејството! Како го знаеше тоа? е зависност забавна тривијална игра . Не само тривијалните љубители и знаењето имаат шанса. Содржи 110 картички со 440 тривијални прашања. 2 или повеќе играчи / Возраст 14 и повеќе. Големина кутија . Префектот игра за вашиот следен семеен собир или забава.

R

Им се допаѓа и на купувачите