.

.

Порторико Игра

Порторико Игра

DEN 0.33
Износ

Најкритично признатата игра на табла во последните дваесет години, Порторико продолжува да ги воодушевува луѓето со својата брилијантна механика. Секој играч користи различни улоги-градоначалник, капетан, доселеник, трговец, проспектор, занаетчија или градител за да постигне најмногу победнички поени со својата колонија. Играчите можат да дејствуваат на секој чекор од играта, овозможувајќи им да избираат помеѓу превозот на стоки за поени или изградба на импресивен град. Играчите мора да управуваат со своите колонисти, да подигнат различни згради, да ја изградат својата плантажа и да продаваат или испраќаат стоки. Со десетици опции, Порторико е рационализирана игра што може да се игра за околу еден час и се справува со најмногу пет играчи. Содржината вклучува : табла за игри, пет табли за играчи, гувернерска картичка и осум картички за улоги (доселеник, градоначалник, градител, занаетчија, трговец, капетан и двајца трагачи), 49 згради, 56 дублони, 58 островски плочки, колонистички брод, 100 колонисти, трговска куќа, 50 стоки (вклучувајќи тутун, кафе и шеќер), пет товарни бродови, 50 вип чипови и упатство за целосна боја брошура. За 3-5 играчи. Се препорачува за возраст од 13 и повеќе години. Произведено во Чешка. Сосема нова состојба во оригиналното пакување. Избришете ја со сува или влажна крпа. Предупредување : Опасност Од Гушење-Содржи мали делови кои не се погодни за деца под 3 години.

R

Им се допаѓа и на купувачите