.

.

Забранети Игри: Зандана Партија-Премиум Издание, Монета Отскокнување Улога Игра Со Карти, Партиска Игра, Возраст 10+, 1-Играчи, 30-Ми

Забранети Игри: Зандана Партија-Премиум Издание, Монета Отскокнување Улога Игра Со Карти, Партиска Игра, Возраст 10+, 1-Играчи,

DEN 175.84
Износ

"Инспириран од класичните RPG авантури, Зандана Партија е светлина, умешност-базирани партија игра со подлоги и монети. Откријте ја просторијата со своите уникатни настани и правила. Потоа се открие чудовиште во собата и се врти бие паричка, обидувајќи се да го слета На чудовиште подножјето на " хит."Елиминирајте го чудовиштето и побарајте го неговото богатство. Ако партијата ја преживее занданата, играчот со највредните богатства е победник! Зандана Партија е паметен спој на зандана роботот и партијата игра. Со време за играње од 30-60 минути (во зависност од занданата со која ќе изберете да се справите), можете лесно да ја прилагодите играта на вашата група и поставување. Исто така, постојат широк спектар на чудовишта, богатства, соби и херои за избор, за да се обезбеди многу разновидност. Целна Публика : Навивачи НА РПГ, Обични Гејмери За Забави, Гејмери во Барови. "Премиум Изданието го надополнува Почетниот Пакет, давајќи ви ги останатите подлоги од првото издание за играње Со Стартер Сетот, или самостојно!. Урнебесната игра со улоги што отскокнува паричка. Изберете го вашиот карактер, избегнувајте опасни стапици, борбени чудовишта и собирајте богатство!. Ниска сложеност, но сепак стратешка игра. Време на игра : 30-90 минути; Играчи : 1-6; возраст 10+.

R

Им се допаѓа и на купувачите