.

.

Монопол Гејмер Колекционерско Издание

Монопол Гејмер Колекционерско Издание

DEN 2.67
Износ

Овој Монопол Гејмер Колектор Издание е одличен избор за љубителите на познатата игра. Додадете го во вашата колекција и уживајте да го играте со пријателите и семејството на следниот собир. Оваа игра на табла со играчки се препорачува на возраст од 8 и повеќе години. Се одликува со знак за карактер На нинтендо Боусер и картичка За Шеф На Нинтендо Баусер Џуниор и вклучува проѕирна сино-бела Матрица за Напојување. Други нинтендо карактер токени вклучуваат Марио, Принцеза Праска, Јоши И Магаре Конг, плус удобен послужавник во кој да ги чувате. Оваа монополска игра на табла доаѓа со налепници и водич за игри на 25 страници со уметнички дела Нинтендо. Во целост, овој сет содржи пет пет нинтендо карактер токени, пет Карактер картички, пет Карактер налепници, четири потсетник картички, осум Шеф картички, 16 Наслов Дело картички, еден Нумерирани умре, Еден Моќност умре, 90 пари (50 Златници и 40 Пет Монети) и водич игра. Оваа игра е наменета за двајца до четворица играчи. Монопол Гејмер Колектор е Издание : монопол одбор игра препорачува за возраст 8 и повеќе. Карактеристики нинтендо Боусер карактер токен и нинтендоxc2xa0 Bowser џуниор шеф картичка. Вклучува проѕирна сина и бела Моќност. Нинтендо карактер токени : Баусер, Марио, Принцеза Праска, Јоши и Магаре Конг. Вклучува налепници и водич за игри на 25 страници со уметнички дела Нинтендо. Кутија вклучува послужавник за чување знаци токени. Вклучува гејмборд, 5 нинтендо карактер токени (Bowser, Марио, Принцеза Праска, Јоши, И Магаре Конг), 5 Карактер картички, 5 Карактер налепници, 4 потсетник картички, 8 Шеф картички, 16 Наслов Дело картички, 1 Нумерирани умре, 1 Моќност xc2 xa0die, 90 пари (50 Златници и 40 Пет Монети) и игра водич. Возраст 8 и повеќе. Монопол одбор игра за 2 до 4 играчи.

R

Им се допаѓа и на купувачите