.

.

Поим: Игра За Издание На Духови, Кооперативна Игра На Табла За Деца На Возраст И Повеќе

Поим: Игра За Издание На Духови, Кооперативна Игра На Табла За Деца На Возраст И Повеќе

DEN 0.33
Износ

Замислете тим од паранормални елиминатори кои се тркаат во фарма Во Ecо-1 за да работат заедно за да печат некои духови и да решат мистерија. Со процес на елиминација, играчите откриваат кој е лидерот, како да го заробат и каде ќе се појави. Дали Слимер ќе се појави во лабораторија и ќе се зароби Со Протонско Пакување? Можеби Е Гозер, со Ацтечкиот Свиреж во шталата. Движете се од локација до локација, давајте предлози и стеснете ги можностите додека другите играчи ги покажуваат своите карти. Паранормалните картички додаваат тимска работа во играта дозволувајќи им на играчите да се здружат за да се борат со дух или да се приближат до вистината. Откако играчот ќе се обвини, проверете го ракавот со картичка За духовен Водич На Тобин за да видите дали се во право. Правилното обвинување ја добива играта. Поим : духбастерс издание кооперативна игра на табла за деца е за 2-6 играчи.Ghostbusters ТМ & Авторски Права 2020 Колумбија Слики Индустрии, Ад. Сите Права Се Задржани. Хасбро Игри На среќа и сите поврзани трговски марки и логоа се трговски марки на Хасбро, Ад. ПРЕСВРТ НА ПОИМ ИГРА : во оваа кооперативна игра на табла за деца, играчите печат некои духови и решаваат плашлива мистерија. Цртањето Паранормална Картичка додава тимска работа во играта. ИНСПИРИРАН од ХИТ ФИЛМОВИТЕ : Овој Поим : игра на табла со изданија На Духови Е неизвесна игра на "кодунит" со уметнички дела и ликови инспирирани од филмот "Духбастерс". ПАРАНОРМАЛНИ КАРТИЧКИ : Ако ролна од коцките ја покажува иконата за лупа, играчот добива да нацрта паранормална картичка што ќе им овозможи да се здружат за да се борат со дух или да се приближат до вистината. ИГРА ЗА ВОЗРАСТ ОД 8 И ПОВЕЌЕ ГОДИНИ : Инспириран Од хитот Филм За Духови, ова издание на играта Поим прави одличен подарок за навивачите на Духови, на возраст од 8 и повеќе години. Вклучува гејмборд, 6 картонски знаци токени (со пластични основи), 6 картонски токени за духови, 6 минијатурни спектрални уреди, 30 картички (6 картички за духови, 6 картички за спектрални уреди, 9 картички за локација, 9 Паранормални картички), Ракав За картички За духови На Тобин, бележник, 2 коцки и правила за игра.

R

Им се допаѓа и на купувачите