.

.

Кој Знае Подобро? Семејна Игра Со Карти На Суперлативи Со Врзани Очи со Што Се Сеќавате? Семејство

Кој Знае Подобро? Семејна Игра Со Карти На Суперлативи Со Врзани Очи со Што Се Сеќавате? Семејство

DEN 251.84
Износ

Тие велат дека вистината може да биде заслепувачка.. велиме дека може да биде со врзани очи. Воведување Кој Знае Подобро? од Што Мем?® Семејство-во оваа игра на глупави суперлативи, вие и партнерот ќе носите очила со врзани очи и тивко ќе одговарате на прашања еден за друг како " кој е најголемото знаење?"или "кој најверојатно ќе стане вирален?"Ако вие и вашиот партнер се согласите за одговорот, ќе ја добиете поентата – но ако не се согласувате, извинете, нема поени овој пат. Вие, вашите пријатели, возрасни и семејство ќе сакате да го наградувате и примате секој суперлатив. Ве чека ноќна игра полна со веселост и жестока дебата-едноставно не се расправајте премногу долго потоа! Домаќинот чита прашање до тимот со врзани очи од двајца играчи на жешкото седиште. Играчите со врзани очи потоа укажуваат на тоа за кого мислат дека прашањето важи или за себе или за нивниот партнер. Ако укажуваат на истата личност, добиваат поен! Ако не, извинете, овојпат нема поени. Откако ќе одговорат на 5 прашања, следниот пар го добива жешкото седиште! Чувајте резултат на резултатот рампа и игра додека секој пар не помина 4 пати!. Како што се гледа На Тикток. Сакате повеќе? Проверете ги нашите други партиски игри, вклучувајќи Што Мем?, За Девојките, Дали Ме Познавате И многу други забавни опции!. Вклучува : 300 Картички За Прашања, 4 Пара Очила, 1 Рампа За Резултати и Упатства. Про Совет : Снимајте ја секоја рунда за да можат играчите со врзани очи да го видат одговорот на едни со други.. и дебатата може да следи!. Оваа игра е погодна за играчи на возраст од 12 и повеќе години совршена за забави, возрасни, семејни игри ноќи, празници, собири и многу повеќе.

R

Им се допаѓа и на купувачите