.

.

Капак За Столче За шипки, Од Еластични Капаци За Столчиња, Капак За Столче За Шипки Со Потпирач За Грб, Капак За Стол За Перење, Капак За Стол За Вртење, Сина Боја

Капак За Столче За шипки, Од Еластични Капаци За Столчиња, Капак За Столче За Шипки Со Потпирач За Грб, Капак За Стол За Перење,

DEN 2447.84
Износ

Димензии на производот : 16"Д х 14"В х 14"Х.Боја : Црвена, Црна, Беж, Сина, Кафеава, Темно Сива, Сива, Каки. Препорачана Употреба За Производ : Столче. Посебна Карактеристика : Издржлив. Материјал : Полиестер. Стил : Модерен. Модел : Цврст. Упатства За Нега На Производи : Машинско Перење, Не Избелувајте, Исушете Го. Тип На Затворање : Еластична, Еластичност. Број На Предмети : 2,4. Тежина На Предметот : 0,5 Килограми. Марка : ДЕФНЕС. Тип На Ткаенина : Високо Растеглива Плетена Жакард Ткаенина. Тежина на предметот : 8 унци. За да бидете сигурни дека ќе добиете совршено вклопување, измерете ги вашите шипки пред да нарачате. Високо растегливата и изработката ги прават овие навлаки за столче за шипки совршено прилагодени за повеќето големини. Нашиот столче за столче за столче погоден за висина на грбот : 12-18 инчи; ширина на грбот : 14-20 инчи; должина на седиштето : 14-20 инчи; ширина на седиштето : 14-20 инчи. Заштедете пари со продолжување на работниот век на столицата. Обновете ја старата столица во сосема нова столица. Одличен избор за домови со деца и домашни миленици. ГОЛЕМИНА ширина на грбот : 14-20 инчи; должина на седиштето : 14-20 инчи; ширина на седиштето : 14-20 инчи.Ве молиме измерете ја големината на столицата пред да ја купите. МАТЕРИЈАЛ И СУПЕР ИСТЕГНУВАЊЕ : нашите навлаки за столчиња за столици се изработени од полиестер и спандекс. оваа мека ткаенина го прави вашиот стол за шипки удобен, против брчки и не се намалува, не исчезнува. издржлив, како и висок истегнување, останете на место. дајте стар или оштетен стол нов изглед. МОДА И ЗАШТИТА : нашите навлаки за столче со грб можат да го заштитат вашиот стол од вдлабнатина, дамки, абење, кинење, гребење и коса. Чувајте го вашиот мебел сосема нов,преуредете ги столовите, сменете го изгледот на комплетот маса.Дајте и на вашата трпезарија сосема нов изглед. Совршен за домови со деца и домашни миленици. ЛЕСНА НЕГА И ИНСТАЛАЦИЈА : нашите капаци за столчиња за шипки можат да бидат без брчки што се перат во машина, да не белеат или пеглаат. Ова седиште за столче за шипки покрива опремено со еластични ленти, само лизнете го преку седиштето анти-лизгачкиот капак за лизгање ќе остане на место. ПРИМЕНЛИВИ ПРИЛИКИ : нашите навлаки за шипки со грб имаат совршена еластичност, овие навлаки за столчиња за шипки погодни за повеќето столици за кратки задни шипки, столици за столчиња, столици за шалтер. Може да се користи за хотел, домашен шалтер за барови, бар, кафуле, шалтер, прослава, декори за семејна трпезарија итн.

R

Им се допаѓа и на купувачите